Vendula Brožová

 

Vendula Brožová

konzultantka

 

 

 

 

Podpoříme Vás v péči o Vaše blízké
Ať už potřebuje Vaši pomoc kdokoliv,
jsme připraveni být u toho s Vámi

Naše podpora v oblasti eldercare:

  • poradenství a podpora při řešení péče o starší, nemohoucí nebo chronicky nemocné členy rodiny
  • pomůžeme vybrat takový druh péče, který nejlépe odpovídá  individuálním potřebám
  • poskytujeme informace o dostupných pečovatelských službách, rehabilitačních zařízeních, asistenčních službách, službách respitní péče, domovech pro seniory a denních stacionářích
  • poradíme se způsobem financování této péče

Eldercare

Průměrný věk obyvatel stále roste a s ním i aktivní věk spolupracovníků ve firmě. Proto musí zaměstnanci kromě péče o děti řešit stále častěji otázky, jak se postarat o starší nebo nemohoucí rodiče a prarodiče, případně o dlouhodobě nemocné partnery.
Potřeba péče o seniory a nemocné přitom většinou vznikne náhle a je třeba ji řešit bezodkladně. Řešení nové situace je pro zaměstnané ženy i muže stresující a časově náročné.

 

S ohledem na fixní úřední hodiny institucí, se kterými je třeba jednat, dochází k nárůstu absencí nebo vyřizování těchto záležitostí během pracovní doby. Situace je stresující a většina lidí se při jejím řešení také obtížně soustředí na práci. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V České republice se od roku 2016 chystá převratná změna v péči o seniory. Pokud by se navrhované úpravy realizovaly, sloučila by se zdravotní a sociální péče o seniory, včetně jejího financování. Odpadl by tak zmatek ve výběru péče o seniory i nejasnosti v možnostech financování takové péče. Více informací naleznete v tomto článku. O dalším vývoji Vás budeme informovat.